neděle 30. prosince 2012

nedělní příloha - Brian Chippendale


Brian Chippendale je umělec s poměrně širokým záběrem. Počínaje komixem, malbou, koláží nekonče hudbou. Asi nejlíp ho budete znát v souvislosti s kapelou Lightning Bolt – to je dvoučlenný projekt, kde hraje Brian bicí, hluk a kontaktního mikrofon. Druhý člen Lightning Bolt je introvertní Brian Gibson, o kterém někdo tvrdí, že hraje na basu a někdo, že to je kytara. Viděl jsem je na sedmičce a tvrdím, že je to úplně jedno. On sám k tomu říká: “Hele když na kytaru natáhneš tři stejný basový struny, který různě naladíš, pak jednu od kytary a dvě na bendžo a ty hodně podladíš, tak to by byl div, aby to neznělo tak dobře, to by umělo i úplný hovado.” Ale zpátky k Brianovi číslo jedna. Narodil se 22.července a žije v Providence, Rhode Island.Okdud asi ne náhodou padá hodně dobrejch kapel.
Takže Brian bubnuje Lightning Bolt, u kterých se rok založení udává 1994, ale satanví, jak to bylo doopravdy. Odhaduju, že to tehdy na Rhode Islandu dost kvasilo. Mindflayer je totiž další kapela, kterou Brian založil, tentokrát s Mattem Brinkmanem, kterej hraje na elektrickej generátor zvuku. Kdo se mnou jel autem, jeho ušní bubínky si to možná pamatujou. Mimo zakládání kapel se svýma kamarádama se věnuje sólovýmu projektu Black Pus. Tam dovedl svůj způsob hry na bicí na hrot – kromě bicích, totiž nohama obsluhuje i paměťový krabičky, který buďto jedou samy o sobě a obsluhuje je nohou, nebo je nohou připne na kopák, mimoto zpívá do kontaktního mikrofonu. Celý to schema bych docela rád viděl nakreslený.
Ze všech dokumentů i osobně působí Brian jako neuvěřitelně hodný a živý člověk, který osciluje mezi vnitřním klidem a přebytkem energie. Největším zážitkem z koncertu na sedmičce pro mě vlastně byla jeho řeč těla. Normálně jsem jako ostatní zevloval v hledišti a popíjel nějakou limonádu, načež mě někdo velice laskavě poprosil, jesli bych se nepostavil kousek vedle – Brian Chippendale s bubnem v ruce. Bicí postavil sám doprostřed hlediště a zbytek koncertu jsem měl permanentní honičku, kdy do nich konečně spadnu. Po koncertě jsem seděl a fotil pomalé rozkládání bicích. Jeden z těch kdo si přišel s Brianem popovídat ho poprosil, jestli by ho nemohl nakreslit na buben, Brian vytáhl z kapsy černou tlustou fixou a nakreslil ho. Jak to celé souvisí s architekturou, ptáte se? No, to je těžká otázka, ale nemůžu říct, že nesouvisí.


Live videí Lightning Bolth jsou tuny, takže vybírám random z těch nových. Snad bude dobrý:Tohle je kousek kultovního filmu The Power of Salad and Milkshakes, který doporučuji celý:


Tohle už jsou Mindflayer. Takhle nějak si představuju, že je dobrý zakládat kapelu.


Mindfyer z koncertu:

Umějí to i jemnějc. Mindflayer to prostě uměj.


a tohle už je Black Pus, tedy one man project - Brian Chippendale:

Od Black Pus budou ještě dvě, nějak je mi líto to nedat.

pokračování Black Pus ... je to celé trochu víc arty, měl jsem připravený nějaký jiný videa kde je víc jasný jak tu mašinu nožičkama ovládá, ale když budete chtít, tak si to najdete

poslední video je čistě vo tom, jak přivést k šílenství výrobce nějakýho udělátka, kterej se vás snaží přesvědčit, že je to pro vás to pravý vořechový ... no nakonec na to nehrajou, že jo

a málem bychom zapomněli, že on také rád kreslí a píše:Hodně energie v roce 2013.

2 komentáře:

  1. Lighting Bolt jsem už do svýho připitomělýho arsenálu osvojil, tak teď prozkoumám i ty ostatní projekty. Díky!

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Poslední deska Black Pus z letošního srpna je v pravým sloupci.

      Vymazat