sobota 24. listopadu 2012

Nedělní příloha - Flammend Herz


Albert (90), Herbert (84) a Karlmann (90) jsou tři chlápci, který měli spletitej život, složitý vztahy, ne vždycky jim to klapalo, ale krom evidentního tahu na bránu mají jednu věc společnou. Tetování.
Herbert je legenda subkultury. Pochází ze solidní švýcarské podnikatelské rodiny. Pro podnikání má tedy přirozený vlohy a začne podnikat v sektoru, který ho neobyčejně zajímá. Zakládá první tetovací salon v Německu. Vybral si odvětví, který má budoucnost. Je to prostě průkopník.
Karlmann se narodil do luxusního prostředí, sluhové, předem určená budoucnost, dobře zajištěný sňatek. Mělo to jeden háček. Svůj život si představoval kapku jinak a navíc ho od mládí fascinovala ta modrá barva … a pak potkal Herberta. Zámecký pán začíná v šedesáti letech pracovat jako elév v tetovacím studiu a jeho spokojený život je zachráněn.
Albert pochází ze zemité holandské námořnické rodiny a sám pracuje celý život jako námořník. Ten první život. V osmdesátých letech se na festivalu tetování v Hamburku potkává s Herbertem a začíná mu pomáhat v jeho tetovacím salonu.
Flammend Herz je dokumentární film o třech chlápcích, kterým je dohromady 270 let. Šli za svojí představou života a nijak extra se s tím nepárali. Budete vo tom doufám přemejšlet, že jo?

Making Of

Making Of
Zde je odkaz na webový stránky dokumentárního filmu. Hudbu dělali Dead Brothers.

Zde je odkaz na trailer filmu.

Trochu povídání:
(německy ani ťuk, ale vydržím se na to koukat, řeč těla mě fascinuje)
Herbert Hoffmann zemřel 30.června 2010, rok po natáčení tohodle rozhovoru, ve věku 91 let.

4 komentáře:

 1. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

  OdpovědětVymazat
 2. to nevím, každopádně se nezlobte, ale na tomhle blogu je nezbytné se podepisovat, Váš komentář bude do 24 hodin vymazán

  OdpovědětVymazat
 3. Pro slabší duchem, jako jsem já, je potřeba více takových příkladů, abychom nesešli z Cesty...

  OdpovědětVymazat
 4. Pro slabší duchem, jako jsem já, je potřeba více takových příkladů, abychom nesešli z Cesty...

  OdpovědětVymazat