úterý 18. října 2011

Vrin

Na páteční Inventuře urbanismu mi architekt Miroslav Cikán připomněl jeden starší film, který kdysi visel na stránkách re:vodňany. Tehdy, stejně jako teď nepotřebuje komentář:
Samozřejmě, dalo by se mnoho dodat: o teorii, o obrazu města,  o přenositelnosti obrazu a o práci s obrazem, o práci s archetypem, o tom, co to obraz je, o fundametu stavitelství, o detailu, o tradici, o regionu, o zodpovědnosti architekta, o autoritě architekta, o občanství ... chcete-li, hledejte, je toho dost a je to zajímavé. 
Začít můžete třeba tady: Vrin - wikipedia  a pokračovat třeba tady:
Prof. Gion A. Caminada - ETH Chair of Architecture and Design  ... a pokračovat ...


Vrin – an Alpine village moves with the times

To counter the brain drain, and to secure its long-term viability, Vrin has refocused on its own qualities and strengths. Over the last 15 years, a pioneering model has been developed to allow the villagers to continue on an economically sustainable basis. The model includes a variety of new and significant additions by local architect Gion A. Caminada, who has become a driving force for co-ordinating and redeveloping the village. His motto: “Give your space a special quality!"

Konzept/Kamera/Schnitt: Marc Schwarz schwarzpictures.com
01/2008, 10:32 min

im Auftrag des
Schweizerischen Ingenieur- und Architektenvereins SIA
und der Schweizerischen Botschaft in Berlin
im Rahmen der Veranstaltungsreihe Baukunst im Dialog


3 komentáře:

  1. dtto s anglickymi titulky zde: http://www.architekturclips.de/Vrin

    OdpovědětVymazat
  2. (dík jirko, zapomněl jsem tam na tu anglickou verzi prdnoutodkaz ...)

    OdpovědětVymazat
  3. Rozhovor s Caminadou (mj. o Cesku) http://respekt.ihned.cz/rozhovory/c1-62317800-ridime-se-podle-slepic?utm_content=buffer9b441&utm_medium=social&utm_source=facebook.com&utm_campaign=buffer

    OdpovědětVymazat