pondělí 3. října 2011

První průběžná konzultace - data, informace, analýzy

Protože si tento blog klade za cíl být srozumitelný laikům, omlouváme se kolegům za tu profesionální nudu a laikům za fachidiotskou komplikovanost (o souboji těchto mezigalaktických entit tady bude brzy také řeč). Rádi odpovíme oběma partám.
Prvních čtrnáct dnů jsme se rozdělili do osmi skupin. Děláme podklady – tzv. 3D model – to je virtuální model v počítači (vlastně upravujeme model, který jsme si sehnali) a vyrábíme fyzický model ze styroduru. Ostatní skupiny mají za úkol shromažďovat data týkající se celého Karlína, s fokusem naší parcely. Z dat máme za úkol vytvořit informace, to znamená data s relevancí a z informací sestavit analýzy. Rozdělením se práce výrazně zrychlila a po celý semestr budou členové jednotlivých skupin informačním zdrojem pro ostatní kolegy. Všichni nemusí dělat všechno, ale o všem musí vědět. Práce architekta je založená na kooperaci, určování dílčí zodpovědnosti a delegování práce. To se také učíme:
… jedna ze skupin má za úkol zmapovat realizované i plánované developerské projekty v Karlíně. Brzy budeme vědět všechno. Od zítra chodí skupina v maskách Fantomase:
… další ze skupin mapuje realizovanou i plánovanou dopravu, počínaje budoucím nádražím, konče prošlapanými cestičkami a místy neformálního setkávání Karlíňanů. Skupina se zabývá i problematikou stavění u trati, hlukovými mapami, akustikou. Ve skupině pracuje i David, který si vzal za úkol zmapovat a později zpracovat Vítkov se všemi souvislostmi, nejen z Karlínské strany. Odlišným zadáním bude hrát roli libera a ostatním zprostředkovávat vztah k Vítkovu, který je zatím možné z Karlína chápat jako anonymní zelenou stráň:
Složitou práci mají „dataři“. Praha 8 je rozsáhlá a zahrnuje počínaje Karlínem a Libní i sídliště Ďáblice, Bohnice, Prosek. Souhrnná sociologická a ostatní data jsou víceméně nepoužitelná a je potřeba složitě vyzobávat pouze Karlín. Tohle dá ještě práci:
Fyzický model roste. Spousta práce. (Lahve Herkulesu se nám na hřebeni kopce zdají docela fajn. Nenecháme je i v návrhu ? Sila na obilí, strategická zásoba zemního plynu nebo kreativní inkubátory ?)
Ne fakt, tohle stroj nedělá, dokonce to není ani tak zábavné jak to vypadá ... mimochodem, nemáte děti, jejichž největším přáním je postavit si model k vláčkům, ale vy jim to za nic na světě nechcete dovolit ? Tak ty přesně potřebujem - nábor bude příští semestr.

... skupina "romské otázky" připravila program na čtvrtek:

1 komentář:

  1. (máte-li úvodní text částečně zakrytý bílým čtvercem, tak nevyhazujte monitor - já to mám taky. Snažil jsem se to asi hodinu odstranit překonfigurováním celýho příspěvku, ale marně. Vezměte to jako umělecké dílo a relaxujte...)

    OdpovědětVymazat