středa 5. října 2011

architektura zvuku /// fennesz & spol. v arše

Festival Babel Prague, jehož ústředním tématem je zvuk v současné společnosti, včleňuje do svého programu i diskuse o „zvukových kauzách“. Magistrála, hlukové normy, právo na ticho versus byznys, zkušenosti ze zahraničí: jak chceme, aby zněl náš veřejný prostor? Přijďte se dozvědět a ptát.5.10.2011 18:00 - Mezinárodní festival pro improvizaci a dobrodružství zvuku. Program: Noisová politika - Hluk, občané, stát, B4 & Handa Gote & Martin Ježek, Fennesz:


ARCHA THEATRE - PROGRAM 5.10.2011:

Malý sál / 18:00
Noisová politika: Hluk, občané, stát


Festival Babel Prague, jehož ústředním tématem je zvuk v současné společnosti, včleňuje do svého programu i diskuse o „zvukových kauzách“. Magistrála, hlukové normy, právo na ticho versus byznys, zkušenosti ze zahraničí: jak chceme, aby zněl náš veřejný prostor? Přijďte se dozvědět a ptát.

Velký sál / 19:30
B4 & Handa Gote & Martin Ježek (CZ)

Premiéra speciálního projektu. „Socialistická apokalypsa“ instruktážních branných filmů z let studené války je vizuální osou scénického koncertu, v němž se divadlo Handa Gote setkává s objevem sezóny, postkrautrockovým easy-noise kombem B4.
FENNESZ (A)

Temná romantika mezi kytarovými strunami a labyrintem laptopových mutací. Svůdně hlučný klasik elektronické hudby přijíždí s nejsilnější variantou své hudby: sólově.

Rakouský elektronik s rockovou minulostí Christian Fennesz se stal synonymem pro laptopovou hudbu: tedy živě generovaný digitální zvuk přímo v situaci koncertu. Drtivý romantismus slastného rozkladu: to je častý výklad jeho potemnělé hudby, v níž se setkává nostalgie kytarových akordů s vlnami noisu. Album Endless Summer bylo rakouskými médii vyhlášeno jako nejlepší rakouské album posledních dvaceti let. Fennesz přijíždí s repertoárem obohaceným o aktuální desku Seven Stars.
Babel Prague
Třídenní platforma pro aktéry i publikum tekutých forem dnešní progresivní hudby na křižovatce undergroundu a avantgardní skladby. Babel Prague přináší české premiéry významných projektů, objednává nová díla od zásadních českých tvůrců. Vedle koncertů se soustředí i na multimediální performance, setkání s tvůrci a diskuse o zvuku v dnešní společnosti. Babel Prague je místo, kde si připomenete, proč má hudba ještě dnes smysl.

Žádné komentáře:

Okomentovat